202215 June

Contestants of 5th All-Russian Competition for Symphony Orchestra Artists

The list of participants who have passed to the on-site rounds of the Competition has been published.

 

"VIOLIN"

1. Alekseeva Olesya Pavlovna
2. Andreeva Olga Igorevna
3. Beschastnykh Marina Dzhamilevna
4. Beshulya Daniella Germanovna
5. Bingelis Anna Armenovna
6. Gasanov Dennis Ramsesovich
7. Grotskaya Ludmila Maksimovna
8. Devutskaya Sofia Alexandrovna
9. Demina Anastasia Andreevna
10. Dormidontov Mikhail Igorevich
11. Doronina Arina Yurievna
12. Elistratova Olga Anatolyevna
13. Zavarina Alexandra Mikhailovna
14. Ivanova Anastasia Alekseevna
15. Ivlev Arsen Vitalievich
16. Ghazaryan Anush Ashotovna
17. Kobzareva Naina Evgenievna
18. Krasovskaya Polina Aleksandrovna
19. Krepysheva Maria Anatolyevna
20. Kuptsova Anna Nikolaevna
21. Leonova Elizaveta Borisovna
22. Loginova Sofia Alexandrovna
23. Luchinsky Timofey Alexandrovich
24. Mazur Sergey Vladimirovich
25. Marynycheva Anastasia Gennadievna
26. Muravyova Maria Evgenievna
27. Nelyubina Vasilisa Nikolaevna
28. Nikopolskaya Anastasia Vadimovna
29. Okuneva Maria Pavlovna
30. Pogosyan Daria Saakovna
31. Puchkova Anna Sergeevna
32. Reinskiy Mark Fedorovich
33. Ruzhavinskaya Elizaveta Andreevna
34. Ryzhov Gleb Igorevich
35. Sadovnikova Evgenia Viktorovna
36. Sapozhnikova Anna Arkadievna
37. Sveshnikova Veronika Sergeevna
38. Timofeeva Victoria Alekseevna
39. Filippov Alexey Alekseevich
40. Khaustova Vasilisa Vasilievna

 

"VIOLA"

1. Agabekov Vyacheslav Gennadievich
2. Berdyugin Ioann Nikolaevich
3. Demidova Daria Evgenievna
4. Demyshev Anton Igorevich
5. Dubrovsky Ilya Vladimirovich
6. Kolobanov Oleg Vladimirovich
7. Komarova Elizaveta Nikolaevna
8. Kucherova Anna Alekseevna
9. Lazareva Lyubov Igorevna
10. Mokshina Vitaly Vladimirovna
11. Pavlov Petr Alexandrovich
12. Pisareva Elizaveta Maksimovna
13. Popras Antonina Vladimirovna
14. Radzetskaya Maria Dmitrievna
15. Savva Stanislav Sergeevich
16. Selyugina Daria Aleksandrovna
17. Skokova Nadezhda Viktorovna
18. Tarasevich Denis Vladimirovich
19. Ulyanov Yaroslav Vladimirovich
20. Tsep Arina Sergeevna

 

"CELLO"

1. Almakaev Vladislav Vladimirovich
2. Belyaeva Evgenia Gennadievna
3. Volkov Serafim Nikolaevich
4. Ezhov David Ashotovich
5. Kozlov Alexander Igorevich
6. Korzukhin Nikita Alekseevich
7. Kuvshinnikova Serafima Konstantinovna
8. Malyan Galina Grigorievna
9. Mikhailov Ilya Sergeevich
10. Nikitina Daria Dmitrievna
11. Plastinkin Andrey Sergeevich
12. Prokhorova Anna Yurievna
13. Rysaliev Aider Nukhsanovich
14. Serov Nikita Aleksandrovich
15. Sobolev Matvey Ilyich
16. Stepanov Vasily Valerievich
17. Stepanova Daria Olegovna
18. Filipchenko Grigory Nikolaevich
19. Khannanov Iskander Vasilevich
20. Shabalina Anna 

 

"DOUBLE BASS"

1. Baimuldin Akimzhan Beibitovich
2. Eremeev Nikolai Alexandrovich
3. Zubarev Konstantin Anatolievich
4. Kuznetsov Mikhail Dmitrievich
5. Levina Anna Alekseevna
6. Lukyanova Alexandra Vasilievna
7. Ruzhavinsky David Andreevich
8. Serdega Artyom Sergeevich
9. Fedorov Stepan Yurievich

 

"FLUTE"

1. Arsenova Ksenia Kirillovna
2. Vinogradova Veronika Yurievna
3. Galkina Margarita Vladimirovna
4. Lotakova Diana Nikolaevna
5. Malikova Polina Alexandrovna
6. Maltseva Polina Andreevna
7. Sukhanova Ekaterina Vasilievna
8. Tanzieva Adelina Albertovna
9. Urybina Maria Igorevna
10. Khudonogov Petr Sergeevich

 

"OBOE"

1. Alesyuk Valeria Olegovna
2. Bashkirtseva Ekaterina Yurievna
3. Gerasimov Frol Maksimovich
4. Krasnolozhkina Anastasia Mikhailovna
5. Kuznetsova Tatyana Sergeevna
6. Myrzagulov Bekdoolot
7. Novikov Ivan Ilyich
8. Ozerova Eva Alexandrovna
9. Stepanov Petr Olegovich
10. Tsarikaev Eduard Batrazovich

 

"CLARINET"

1. Vanyan Artyom Masisovich
2. Vlasov Anton Anatolyevich
3. Ershov Vladimir Evgenievich
4. Zhuravsky Lev Alexandrovich
5. Kozlov Arkady Alexandrovich
6. Kuzin Roman Olegovich
7. Serdyukov Daniil Ivanovich
8. Skorodumov Dmitry Vladislavovich
9. Strelkov Nikita Pavlovich
10. Cherednichenko Petr Denisovich

 

"BASSOON"

1. Elistratov Vladimir Sergeevich
2. Katenin Maximilian Stanislavovich
3. Kustov Nikolai Pavlovich
4. Sergey Borisovich Levitsky
5. Mayorov Roman Valerievich
6. Melnikov Sergey Viktorovich
7. Mikhail Vadimovich Narcissov
8. Odintsov Vladislav Andreevich
9. Rodin Valery Dmitrievich
10. Ukhanova Anna Sergeevna

 

"FRENCH HORN"

1. Almazov Dmitry Ivanovich
2. Alkhazova Alexandra Alekseevna
3. Bragina Elena Vladimirovna
4. Volkov Sergey Sergeevich
5. Egorov Igor Alexandrovich
6. Islamov Ilyas Faritovich
7. Nuzhin Vladimir Nikolaevich
8. Sirotina Maria Andreevna
9. Andrey Andreevich Toporov
10. Yankovsky Nikita Stanislavovich

 

"TROMBONE"

1. Belyaev Igor Alexandrovich
2. Betsis Igor Stanislavovich
3. Grakovich Kirill Alekseevich
4. Zhuravkov Mikhail Igorevich
5. Kondrashov Nikolai Nikolaevich
6. Koptev Alexander Pavlovich
7. Maturin Damir Usmanovich
8. Pukhno Alexey Alexandrovich
9. Sokolik Dmitry Ivanovich
10. Shipilov Andrey Igorevich

 

"TRUMPET"

1. Arkhipov Ivan Sergeevich
2. Bely Andrey Alekseevich
3. Bulankin Ivan Andreevich
4. Andrey Mikhailovich Demin
5. Ivanov Alexey Alexandrovich
6. Larin Rustem Leonidovich
7. Loginov Nikita Mikhailovich
8. Polushkin Alexey Alekseevich
9. Savran Maxim Alexandrovich
10. Sinchinov Dmitry Alekseevich

 

"TUBA"

1. Velikanov Mikhail Vladimirovich
2. Grigoriev Alexey Vadimovich
3. Kokorin Denis Sergeevich
4. Mirzoev Teofil Teofilovich
5. Sapelkin Nikita Pavlovich

 

"DRUMS"

1. Zavarykin Vladislav Feliksovich
2. Karandeev Philip Alexandrovich
3 Eleonora Denisovna Kostina
4. Ilya Kucherov
5. Lavrenyuk Mikhail Andreevich
6. Saitova Renata Radikovna
7. Sanin Maxim Sergeevich
8. Sidorova Angelina Nikolaevna
9. Filimendikov Mikhail Dmitrievich
10. Fitin Philip Sergeevich

 

"HARP"

1. Repnikova Tatyana Alekseevna
2. Chudakova Marina Sergeevna
3. Yuryeva Lyubov Evgenievna